Ata Koleji önce kayıt aldı, sonra eğitime son verdi

Bu karar, okulun cuma günü öğretmenlerle yaptığı toplantının ardından geldi. 1958 yılında kurulan ve 1980 yılında Demirören Grubu tarafından satın alınan okul, son olarak Balmumcu’daki binasında eğitim veriyordu.

Okul yönetimi, 2024-2025 eğitim-öğretim dönemi için erken kayıt indirimi döneminde kayıt aldı ve ödeme kabul etti. Ancak okulların kapanmasına 15 gün kala eğitime ara vereceklerini açıkladı. Bu durum, erken kayıt indiriminin sona ermesinin ardından alınan karar nedeniyle tepkiye yol açtı. Okul yönetimi, 10 Haziran 2024 günü kayıt yaptıran öğrenci velilerine geri ödeme yapılacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada, okulun bulunduğu çevredeki inşaat çalışmalarının artmasının ve okulumuzun fiziki kapasitesi ile operasyonel koşullarının yeniden değerlendirilmesinin zorunlu hale geldiği belirtildi. Bu durumun, öğrenciler için en iyi standartlarda hizmet vermeye devam edilebilmesi hedefi doğrultusunda, eğitime ara verilmesini zorunlu kıldığı ifade edildi.

Okulun resmi internet sitesinde bu karara dair bir duyuru yapılmadı ve hatta ön kayıt formu hala sitede erişilebilir durumda. Yapı denetim raporlarına göre, okul binası 11 Haziran 2021 tarihinde yapılan incelemede sağlam ve depreme karşı güvenli bulunmuştu. Ancak, 6 Şubat depremleri sonrası yapılması gereken yeni incelemeye dair bir rapor bulunmuyor.

Bu durum, binanın depreme karşı güçlendirme ihtiyacının ne zaman ortaya çıktığı ve neden eğitim faaliyetlerine devam edildiği konusunda soru işaretlerine yol açtı. Öğrenci aileleri ve kamuoyu, okul yönetiminden daha fazla açıklama bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir